1
        

Teiciens, ka latvieši ir sudraba tauta, neatbilst patiesībai?

 
26/07/2017
 
Nēsājot metāla rotas, kas ir harmonijā ar cilvēku, uzlabojas organisma un šūnu darbība. Tiklīdz rodas nesaderība, tiek izjaukts enerģētiskais līdzsvars. Reizēm cilvēks visu mūžu mokās ar neizskaidrojami sliktu pašsajūtu un sāpēm, līdz izrādās, ka to iemesls ir organismam nepiemērota rota.

Katram savu metālu
Daži no adatu terapeitiem, fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārstiem nepiekrīt teicienam, ka latvieši ir sudraba tauta, uzskatot, ka šis metāls piemērots aptuveni pusei Latvijas iedzīvotāju, bet otrai daļai labvēlīgāks ir zelts. Piemēram, ja ausīs ir neatbilstīga metāla auskari, 95% gadījumu tās pūžņos. Ļoti reti ir gadījumi, kad cilvēkam vienlīdz labi der abi metāli.

Metāla atbilstību organismam var noteikt ar svārstiņa palīdzību, tā saukto rokas testu, speciālu aparatūru Rayotest, Folla diagnostiku un citām metodēm. Vairākums cilvēku intuitīvi atrod savu metālu, taču dažkārt kāds par varītēm grib nepiemērota materiāla rotu. Protams, nenotiks nekas slikts, ar to greznojoties īsu brīdi, piemēram, uzliekot pie kāda piemērota tērpa, taču pastāvīgi būt ar to saskarē nav vēlams.

Metāla izvēlei uzmanība pievēršama, arī ārstējot un protezējot zobus. Ja mutē būs gan zelta kronīši, gan sudraba plombas, pašsajūta var pasliktināties.

Zelta cilvēki
„Zelta cilvēkiem” piemērots ir arī kvalitatīvs tērauds vai citi krāsainie metāli, piemēram, varš vai bronza. Vēl der tam līdzīgais platīns. Kādreiz atbilst tikai dzeltenais zelts, bet baltais, kas līdzinās sudrabam, – ne. Šiem ļaudīm jau tāpat ir daudz enerģijas, bet, to papildinot ar zelta rotām, var sekot kritums.

Dzīves laikā piemērotais metāls var mainīties, piemēram, izsīkstot iedzimtajai enerģijai. Visbiežāk tas notiek mūža otrajā pusē, taču izdegšanas sindroma gadījumā – krietni agrāk.

Pastāv viedoklis, ka zelta rotas nav ieteicams nēsāt, ja ir audzējs, jo tās nelabvēlīgo procesu var aktivizēt, bet arī tas katrā gadījumā ir atšķirīgi. Austrumu medicīnas skatījumā, audzēji mēdz būt dažādi – auksti, piemēram, adenomas un lipomas, kad zelts derēs, un karsti, kuri norit ar iekaisumu, kad piemērotāks ir sudrabs.

Kopš seniem laikiem Latvijā rotu izgatavošanā plaši izmantoja varu. Karavīri šā materiāla skaidiņas lika pie ievainojumiem, lai novērstu infekciju un brūce ātrāk sadzītu.

Mūsdienās gan pirms vara aproces pastāvīgas nēsāšanas labāk konsultēties ar speciālistu, jo uz rokas locītavas atrodas plaušu, sirds un perikarda meridiāni, kurus ne vienmēr ieteicams visu laiku kairināt. Īpaši jāuzmanās ar varu saturošām magnētiskajām aprocēm, jo magnēts spēcīgi iedarbojas uz organismu, un tas ne vienmēr ir vēlams.

Sudraba cilvēki
„Sudraba cilvēkiem” citi metāli nav piemēroti un derētu arī apsvērt, vai nevajadzētu iegādāties atbilstīga materiāla laulības gredzenu.

Pastāvīgi nēsājot nepiemērotu rotu, var nelabvēlīgi ietekmēt veselību. Ja metāls nomelnē un uz ādas paliek tumša svītra, tas liecina, ka šis metāls cilvēkam nav vēlams. Turpretī atbilstīgs materiāls uzlabos pašsajūtu un slimības gadījumā var veicināt izveseļošanos.

Piebilstams, ka medicīnā, it īpaši adatu terapijā, izmanto zeltu un sudrabu. Organismu aktivizējošās zelta adatas parasti ir īsākas un tievākas, bet sudraba adatas, kas nomierina, – garākas un resnākas. Tomēr, tā kā tās ir mīkstas un grūti ieduramas, pārsvarā izmanto tērauda līdzinieces, kam piemīt aktivizējošas īpašības. Bieži vien sudraba, zelta vai vara un citu metālu plāksnītes pielīmē aktīvajiem punktiem vai slimajām vietām.

Avots: veselam.la.lv

Atpakaļ