1
        

Uzņēmums ir izveidojis efektīvu vides pārvaldes programmu, kuras mērķi vērsti uz:

  • enerģijas taupīšanu un energoefektivitātes palielināšanu;
  • otrreizēju papīra un celofāna atkritumu pārstrādi;
  • izejmateriālu un resursu ekonomiju;
  • darbinieku izglītošanu un ieguldījumu vides jautājumos.

Lietotu preču pirkšana ir labs veids, kā rūpēties par apkārtējo vidi, izmantojot jau esošos resursus.

Ik gadu Latvijā tiek ievestas aptuveni 25 000 tonnas elektropreču, kuru ražošana un utilizācija negatīvi iespaido apkārtējo vidi. SIA E-Lats nodarbojas ar mazlietotu elektropreču tirdzniecību, kas tiek iepirkta un pārdota Latvijas teritorijā. Tādējādi ievērojami palielinās elektropreču izmantošanas laiks, kas samazina līdzīgu preču importu un esošo ierīču utilizācijas apjomu. Uzņēmums gadā uzpērk un pārdod apmēram 10 000 elektropreču, tādējādi dodot savu ieguldījumu apkārtējās vides aizsardzībā.

Lai efektīvāk izmantotu jau tā ierobežotos Latvijas energoresursus, E-Lats filiālēs tiek izmantotas LED spuldzes, nevis kvēlspuldzes. LED spuldze ir videi draudzīga – visā tās dzīves ciklā - sākot no ražošanas līdz realizācijai, ieskaitot arī spuldzes izmantošanu un utilizāciju, tādēļ vides kaitējums ir vismazākais salīdzinājumā ar jebkuru citu alternatīvu mākslīgo apgaismojuma veidu. Turklāt tādējādi, patērējot mazāk elektroenerģiju, tiek samazināti izmeši un citi kaitējumi, kas rodas elektroenerģijas ražošanas procesā.

Telpu apsildīšanai uzņēmums izmanto infrasarkanos sildītājus. To fiziskās un ekspluatācijas īpašības ļauj ietaupīt līdz pat 82 procentiem elektroenerģijas.

Ikdienas iekšējās uzskaites nodrošināšanai, kur nav nepieciešams nodrošināt papīra augstu mehānisko izturību, tiek pielietots Latvijā ražots 100% otrreizējās pārstrādes papīrs no Līgatnes papīrfabrikas, kas ir otrreizējo izejvielu pārstrādātājs, un papīraprodukciju ražo tikai no makulatūras.

Ikdienā izmantotais papīrs un avīzes tiek šķirotas un atdotas sugas suņu audzētavai, kas nodarbojas ar augstvērtīgu izstāžu rīkošanu un vaislas suņu audzēšanu. Savākto papīru suņu audzētava izmanto pakaišu gatavošanā.

SIA E-Lats pārdod elektronikas ierīces, kam nav oriģinālā iepakojuma. Tā kā papīra iepakojums nenodrošina pietiekamu aizsardzību no apkārtējās vides, uzņēmums kā iepakojumu izmanto plastmasas maisiņus. Lai mazinātu to ietekmi uz vidi, maisiņi tiek veidoti daudzfunkcionāli un izturīgi. Tādēļ tos var lietot vairākkārt un ilgu laika periodu. Tas samazina patēriņu un atkritumu nonākšanu dabā.

90% SIA E-Lats filiāļu ir veidotas no dabīgiem vai vairākkārt izmantojamiem materiāliem.

Rūpējoties par Latvijas dabu un vidi, uzņēmuma darbinieki katru gadu iestāda vairāk nekā 1000 jaunus kokus.


Atpakaļ